Rajoitustoimet jatkuvat 28.4. saakka – pois jäävien tuntien korvaaminen

Rakkaat oppilaamme ja oppilaiden huoltajat,

Viranomaiset ovat pidentäneet nykyisten rajoitustoimien voimassaoloaikaa ainakin 28.4. saakka. Näin ollen vuonna 2008 syntyneet ja sitä nuoremmat oppilaat voivat edelleen jatkaa lähiopetuksessa maaliskuun alusta saakka voimassa olleen poikkeusaikatalun mukaisesti. Tämän ikäryhmän poissaolot korvataan tuote-ehtojen mukaisesti, koska tunnit pyörivät normaalisti. Tutustu tuote-ehtoihin ››

Yli 13-vuotiaiden ja aikuisten tunnit ovat tauolla ja niiden tilalle tarjoamme monipuolisen valikoiman etätunteja. Lue lisää vuonna 2007 ja aiemmin syntyneiden oppilaiden kausimaksujen korvauksista: Kausimaksuhyvitykset kevaan 2021 koronatauon vuoksi

Sarjalippujen voimassaoloajat ovat jo valmiiksi viime keväistä selvästi pidempiä, ne ovat voimassa kuusi kuukautta ensimmäisestä käyttöpäivästä. Mikäli tästä huolimatta tarvitset pidennystä sarjalipun voimassaoloaikaan, olethan yhteydessä toimistoomme.

Etätunnit

Rajoitusten ajan yli 13-vuotiaat ja aikuiset voivat osallistua Zoom-etätunneille tai treenata StepUp Onlinen tanssinopetusvideoiden johdolla. Lisäksi lähes kaikki junioreiden (10-15 v.) tunnit toteutetaan hybridi-tunteina, joten ne oppilaat, jotka eivät voi osallistua lähiopetukseen, voivat osallistua tunnille etäyhteyden kautta. Lue lisää hybridi-tunneista ››

Jos haluat osallistua Zoom-etätunneille, hybridi-tunnille tai käyttää olemassa olevia lippujasi StepUp Onlinen maksullisilla tunneilla, olethan yhteydessä toimistoomme osoitteeseen school@stepup.fi.

Toivomme, että kaikki jaksavat vielä noudattaa ohjeita ja rajoituksia, niin tilanne jossain vaiheessa varmasti helpottaa!

Tanssiterveisin

StepUp School

Aikataulu 15.3. – 28.4.2021

Aikataulu Tapanila 1.3. – 28.4.2021