Syyskausi on päättynyt rajoitusten vuoksi

Hyvät oppilaamme ja oppilaiden huoltajat,

Olemme onnellisia, että olemme saaneet tanssia kuuden kuukauden ajan turvallisesti koronatilanteesta huolimatta. Valitettavasti nyt epidemiatilanne on pääkaupunkiseudulla kiihtynyt ja harrastustoiminnalle on asetettu uusia, kovia rajoituksia. Tästä johtuen joudumme päättämään syyskauden poikkeuksellisesti jo sunnuntaina 29.11., jolloin pidetään syyskauden viimeiset tunnit.

Loppukaudeksi lasten ja junioreiden tunneille suunnitellut oppilasnäytöskuvaukset siirtyvät myöhemmin ilmoitettavaan ajankohtaan.

Toivomme, että kaikki jaksavat vielä noudattaa ohjeita ja rajoituksia, niin tilanne jossain vaiheessa varmasti helpottaa.

Mikäli sinulla jää lippuja käyttämättä kauden ennenaikaisen päättymisen vuoksi, voit halutessasi olla yhteydessä meihin osoitteeseen lippumuutokset@stepup.fi ja vaihtaa käyttämättä jäävät tunnit esim. StepUp Online -verkkotunteihin. Olethan yhteydessä 15.1. mennessä, tämän jälkeen syyskauden 2020 koronasulusta aiheutuneita lippumuutoksia ei enää käsitellä. Huomioithan, että henkilökuntamme on osittain lomautettuna, joten muutosten käsittelyyn menee jonkin verran aikaa.

Dear Customers,

We have been fortunate for having been able to dance safely for six months despite the corona situation. Unfortunately, now the epidemic situation in the Helsinki metropolitan area has accelerated and new, severe restrictions and recommendations has been made. Due to these restrictions and recommendations, we will have to end the autumn season on Sunday, November 29, when the last classes of the autumn season will be held.

Student video shootings planned for children’s and juniors classes will be postponed to a later date.

We hope that everyone will follow the instructions and restrictions, so at some point the situation will ease.

If you have unused tickets due to the premature end of the season, you can contact us at lippumuutokset@stepup.fi and exchange the unused hours for StepUp Online online classes, for example. Please contact us by Janyary 15th. After that, ticket changes due to the autumn 2020 corona lockdown will no longer be processed. Please note that our staff is partially laid off, so it will take some time to process the changes.